נשיא המדינה אירח הערב במשכנו את טקס הענקת "פרס דניאלי" 2017.

%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%a5-7בבית הנשיא בירושלים נערך הערב (ראשון) טקס הענקת "פרס דניאלי" שניתן השנה לראשונה ל-16 אנשי צוות רפואי מתחום אונקולוגית ילדים, הכוללים רופאים, רופאות ואחיות.

באירוע השתתפו נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הבריאות יעקב ליצמן, שרת המשפטים איילת שקד, מנהלי בתי החולים תל השומר, הדסה, רמב"ם, איכילוב וסורוקה ומנהלי מחלקות המטו-אונקולוגיה.

"פרס דניאלי" לרפואה עם לב בא להוקיר ולהעלות על נס את האנושיות והמסירות של הרופאות, הרופאים, האחיות והאחים המצטיינים בטיפולם בחולים שתחת השגחתם.

הפרס נוסד לזכר דניאלי (דניאלה) זוננפלד ז"ל שנהרגה בתאונת דרכים במהלך שירות לאומי במחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים שניידר.

בדבריו סיפר הנשיא ריבלין כי על אף שלא הכיר את דניאלה ז"ל, שמע רבות על אישיותה המיוחדת במפגש שקיים עם אביה וכי חייה הקצרים היו רוויי נתינה. הנשיא ציין בדבריו כי במסורת הרפואית היהודית הושם דגש רב לא רק על מקצועיותו של הרופא אלא גם על טוב ליבו, רחמיו, ומסירותו והקשבתו לכאבו של החולה.

"הפרס ניתן לרופאים ואנשי צוות רפואי שמשדרים אדיבות לב, חמלה, ומסירות נפש, התכונות הללו אינן עניין של מה-בכך. בתוך תלאות היומיום ומורכבות המקצוע ניצבים כמגדלור, רופאות, רופאים ואנשי צוות רפואי המצליחים לשלב בין טיפול מקצועי לבין מגע אנושי, חם ואוהב", אמר ריבלין.

לדבריו, לעיתים קרובות מדי אנו ממעיטים בכוחם של נגיעה, חיוך, מילה טובה, אוזן קשבת, מחמאה כנה, או המעשה הקטן ביותר של אכפתיות. "אך עלינו לזכור כי לכל אלו יש את הפוטנציאל לשנות חיים. פעמים רבות, יחס הומאני שווה הרבה יותר מכל בדיקה רפואית או תרופה".

מוטי זוננפלד, אביה של דניאלי ז"ל, אמר כי "החפץ חיים כותב בספרו 'אהבת חסד', על הדגש שהנביא מיכה כותב על חסד כאהבת חסד. דניאלי שלנו פשוט אהבה לעשות חסד מאז ומתמיד. חסד עם הזולת. ומצאה בשנים האחרונות לחייה הקצרים הזדמנות מצוינת גם במחלקה בשניידר וגם עם נוער בסיכון בעכו. בפרשת השבוע אשר עוסקת במיתתם של בני אהרון, שאיבד שניים מתוך ארבעת ילדיו, נכתב 'וידום אהרון'.

"מה פירוש תגובה זו? הרשב"ם אומר כי כאשר הגיע משה לנחם את אהרון אמר לו להמשיך בעבודתו ולא להפסיקה, כי זו נחמתו. אנחנו מנסים לעשות לזכרה של דניאלי דברים שלפי הבנתנו הייתה היא מאד שמחה לעשות בעצמה אם הייתה כאן".

לצפייה בכתבה המלאה

3c9a1263

 

רוצים לדעת עוד על דניאלי זוננפלד ז"ל? למעבר לאתר הראשי של קרן דניאלי – לחץ כאן >